Skip to main content

Domena firmowa, czyli adres firmowej strony

By 13 maja 2015poradnik

Pierwszą decyzję, jaką trzeba podjąć przed stworzeniem strony internetowej jest wybór nazwy domeny (adres strony internetowej).

Pomysł na nazwę domeny to jedno, a to, czy jest ona wolna (nikt wcześniej jej nie zarejestrował), to drugie.

Jak sprawdzić czy domena jest wolna?

Najlepiej sprawdzić ją w serwisie, w którym będziemy domenę rejestrować. Takich serwisów jest wiele. Do najpopularniejszych w Polsce należą nazwa.pl , home.pl czy domeny.pl

Nie są to jednak jedyne serwisy prowadzące rejestrację nowych domen.

Zdecydowana większość firm prowadzących hosting serwerów (miejsce gdzie fizycznie będzie zainstalowana strona internetowa) oferują usługę rejestracji domeny.

Zdarza się, że niestety wszystkie nasze pomysły na nazwę domeny nie są takie oryginalne jakby się zdawało i okazuje się, że już są zajęte. Wtedy z pomocą przychodzi serwis dropped.pl

Dropped.pl to serwis umożliwiających wyszukanie wolnych domen, które wygasły (poprzedni właściciel nie przedłużył ważności domeny, zrezygnował z niej). Dzięki dropped.pl możemy poszukać wolnych domen zawierających kluczowe dla nas słowo.

Pomożemy Tobie wybrać właściwy adres www dla Twojej strony firmowej.

Pamiętaj, nie ma konieczności korzystać z hostingu serwera w serwisie, w którym rejestrujesz domenę dlatego możesz zarejestrować domenę np. na dropped.pl i przekierować ją na inny serwer, aczkolwiek wygodnie jest mieć to w jednym miejscu, więc równie dobrze możesz wyszukać domenę na dropped.pl a zarejestrować ją w serwisie, w którym wykupisz serwer dla swojej strony.

Zarejestrujemy domenę dla Twojej firmy.

Opłacimy ją za pierwszy rok z góry.

Leave a Reply