Skip to main content

Adres email wizytówką firmy i jej właściciela

By 13 maja 2015poradnik

Popularność adresów email to historia kilkunastu ostatnich lat. Każdy z nas ma przynajmniej jedną skrzynkę mailową. Wiele osób zaczęło korzystać z elektronicznej poczty w wieku kilkunastu lat. Kto w młodym wieku myśli o poważnym adresie email. Młodzi zakładają często adresy w stylu kicia@… czy lola128@… itp.

Niestety czas idzie do przodu, ludzie młodzi stają się dorośli a śmieszne adresy mailowe się nie zmieniają. Ciężko jest zmienić adres, kiedy wszyscy znajomi go mają. Niektórzy nawet są tak zżyci ze swoim śmiesznym adresem, że nie zauważają, że starając się o jakieś poważne stanowisko wysyłają CV z adresem kicia@…

Jakie adresy email dla firm?

Nierzadko zdarza się, że ludzie zakładają działalność gospodarczą i również potrzebują mieć adres email. W końcu jest to najpopularniejsza forma komunikacji, również biznesowej. Kiedy nie mamy własnej strony firmowej, nie powinniśmy stosować adresów typu nazwa_firmy@wp.pl czy nazwa_firmy@o2.pl tylko wykorzystywać własny adres email z naszym imieniem i nazwiskiem. (Zakładam ze skoro nie mamy własnej strony firmowej to mamy jednoosobową działalność gospodarczą).

Kiedy mamy własną stronę internetową (koniecznie z własną domeną, tj. własnym adresem www np. www.nazwa_firmy.pl) niedopuszczalne jest, stosowanie adresów email z bezpłatnych serwerów mailowych typu nazwa_firmy@wp.pl czy nazwa_firmy@o2.pl bo wygląda to nieprofesjonalnie.

Sześć bardzo ważnych powodów, dla których powinniśmy mieć adres email z własną domeną

  1. Taki adres jak: biuro@nazwa_firmy.pl czy marketing@nazwa_firmy.pl czy poczta@nazwa_firmy.pl itp po prostu wygląda profesjonalnie
  2. Klient, który będzie znał nasz adres emial np. biuro@nazwa_firmy.pl domyśli się że nasza strona internetowa jest pod adresem www.nazwa_firmy.pl
  3. Klientowi, który zna adres naszej firmowej strony internetowej łatwiej będzie zapamiętać nasz adres email bo będzie musiał zapamiętać tylko przedrostek (końcówka jest taka jak adres strony www)
  4. Klient, który uzna, że jesteśmy profesjonalną firmą, to nawet jak nie zna adresu email, ale zna adres naszej strony internetowej może próbować wymyślić adres email i wyśle wiadomość np. na biuro@nazwa_firmy.pl. W brew pozorom nie trzeba się martwić, czy klient wymyślił prawidłowy przedrostek adresu email czy nie ponieważ naszą pocztę możemy tak skonfigurować, że jakikolwiek będzie przedrostek adresu a końcówka będzie @nazwa_firmy.pl to i tak wiadomość przyjdzie na naszą skrzynkę mailową.
  5. Adresy email we własnej domenie dają nam możliwość utworzenia różnych adresów np. związanych z różnymi działami naszej firmy (np. kadry@nazwa_firmy.pl)  czy mającymi spełniać różne funkcje (np oferty@nazwa_firmy.pl)
  6. Mail otrzymany z domeny firmowej jest niejako autoryzowany

Oferujemy w standardzie założenie profesjonalnej poczty firmowej.

Leave a Reply